Agia Napa a okolí

Agia Napa přitahuje velké množství turistů. Nabízí mnoho pláží vhodných pro provozování vodních sportů, jako je např. vodní lyžování, windsurfing, kanoistika, potápění či jízda na člunu. Na pláže dohlíží Kyperská organizace cestovního ruchu.

Písečné pláže pro každého

Nejoblíbenější zdejší pláží je Nissi, kterou navštěvují v létě hlavně mladí lidé. Je často přeplněná, ale nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty. Další pláží je Harbour Beach, také známá jako Limanaki nebo Pantahou Beach. Ta je nejdelší pláží v Agia Napa a dokonce i na celém Kypru. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, nabízí vše, co si jen v horkém létě na pláži může člověk přát.

Méně zalidněná bývá pláž New Golden Bay, nebo-li také Lanta/Landa Beach. Opět nabízí řadu možností, jak trávit volný čas.

Přístaviště města Larnaka

Kypr je rekordmanem, má nejkrásnější pláže světa

Všem plážím v Agia Napa byla udělena modrá vlajka EU díky vysoké úrovni čistoty a zařízení. Kypr, který se může pochlubit 53 plážemi oceněnými modrou vlajkou a drží dokonce 3 rekordy: 1. nejvíce modrých vlajek na obyvatele na světě, 2. nejhustší koncentrace pláží s modrou vlajkou na světě, 3. nejvíce pláží s modrou vlajkou na pobřežní délku.

Kostel sv. Lazara - Agios Lazaros v Larnace

©2024 Agia Napa Cestování.cz