Počasí v Agia Napa

Agia Napa leží v blízkosti Cape Greco na východním pobřeží Kypru. Pro letovisko je typické příjemné středomořské klima s dlouhými léty a krátkými mírnými zimami.

Ve vrcholném létě dosahují průměrné denní teploty hodnoty kolem 32 °C, měsíce červen a září jsou už o něco chladnější, ale stále velmi horké (30 °C). Průměrné sezónní teploty se pohybují kolem 25 a 26 °C, v noci klesají na příjemných 20 °C.

V letních měsících neprší. Výjimečně se déšť objevuje v červnu, ale typický je pro zimní období.

Průměrné teploty v říjnu dosahují 27 °C, v listopadu klesají na 22 °C. Říjen je vhodnou dobou k návštěvě – dny jsou krásně teplé, noci osvěžující (16 °C). Listopad je na tom podobně, akorát je trochu chladněji. V podzimní sezóně se zvyšuje četnost srážek, ale jedná se krátké přeháňky, proto nemusíte mít strach ze zkažené dovolené.

Prosinec je už však na srážky bohatý (průměrně spadne 80 mm srážek za měsíc). Průměrné denní teploty se pohybují okolo 14 °C, v lednu a únoru potom klesají na 12 °C. Po celou zimu svítí slunce cca 5 hodin denně.

Na jaře se průměrné teploty zvyšují – v březnu bývá cca 14 °C, v květnu až 21 °C. Březen je nejdeštivějším měsícem na Kypru. Jaro je obvykle teplé a světlé, i když trochu nepředvídatelné.

Pro návštěvu Kypru se hodí nejvíce jaro a podzim, konkrétněji květen a září. V tomto období totiž Agia Napa není přelidněná ani nepříjemně horká.

©2024 Agia Napa Cestování.cz